Bubble Recycled Skateboards

buble 2222Od ponad 30 mój ojciec produkuje artykuły z tworzyw sztucznych. Jakieś 10 lat temu wpadłem na pomysł żeby produkować tam kółka do deskorolki ale niestety na pomyśle się skończyło. Temat deskorolek powrócił w 2011. Padło pytanie, czy dałoby radę wyprodukować, u ojca w firmie, plastikowego decka w stylu Penny. Okazało się że mamy maszynę, która da radę. Stwierdziliśmy, że skoro już zrobimy decka to dlaczego nie zrobić całej deskorolki. I postanowienie padło i wzięliśmy się do pracy a wcześniej do szukania funduszy;).

Od początku zależało nam na stworzeniu produktu, który będzie jeździł tak samo świetnie, jak australijskie Penny ale nie będzie miał tak konserwatywnego designu. Zaczęło się od kształtu gripu, który przypominał nam pianę. Tak powstała nazwa Bubble. Następnie powstał pomysł, wykorzystania surowców wtórnych. Okazało się, że jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ tworzywo, z którego powstają decki może być wielokrotnie przetwarzane, nie tracąc swoich właściwości. Stąd Bubble Recycled Skateboards. Deck z racji nazwy nie mógł mieć ostrych krawędzi i musiał być gładki jak mydelniczka i chyba taki jest;) Generalnie od pomysłu do gotowej deskorolki przebyliśmy długą drogę z wieloma przeszkodami. Na same kółka poświęciłem ponad półtora roku. Przetestowaliśmy z kumplami ponad setkę kompletów zanim udało się dobrać właściwą technologię i recepturę. Kółka świetnie jeździć po większości nawierzchni, być maksymalnie odporne na ścieranie i się nie kruszyć. Stwierdziłem, że nie wypuszczę na rynek deskorolki z kółkami, które nie spełniają moich oczekiwań. Dlatego aż tyle to trwało. Truck’i szczęśliwie od samego początku wypełniały swoje zdanie. Jedynie twardość bushingów trzeba było dopasować do ich geometrii.  Także masa pracy, fura pieniędzy, stracone nerwy i nieprzespane noce dzieliły mnie od pomysłu do finalnego produktu.

Ale się opłaciło i tak po ponad dwóch latach, 19 maja 2013 wypuściliśmy na rynek pierwszą deskorolkę. Jak dotąd wygląda na to że nasz produkt spełnia oczekiwania klientów. Wiemy, że jest bardzo trwały i wytrzymały. W każdym razie nie mieliśmy jeszcze żadnej reklamacji:).  Deski były katowane na wszystkie sposoby nawet przy użyciu samochodu i nic się nie stało. Do tego jeżdżą zaskakująco dobrze. Każdy, kto miał okazję przetestować deskę Bubble, mówił nam że jest zaskakująco dobra, nawet w porównaniu z konkurencją. Niektórzy twierdzą nawet że bezkonkurencyjna:) Dlatego nie wstydzimy się pisać na naszych deskach MADE IN POLAND. Uważamy że w Polsce można produkować światowej klasy sprzęt za rozsądne pieniądze. Cieszy nas że powstaje coraz więcej polskich produktów, które nie odbiegają jakością od drogich, zagranicznych marek.

http://www.bubbleskateboards.com/