• To wydarzenie minęło.
Blok wykładów: Kwartalnik F5, Nowe technologie w służbie projektowania

Termin: 18.10 (niedziela), 11:00-13:30
Miejsce: Centrum Festiwalowe 1, Tymienieckiego 3, sala wykładowa
Prowadzenie: Michał Bachowski

Blok wykładów odbędzie się pod patronatem Kwartalnika F5

HARMONOGRAM

Przyszłość meblarstwa jest w e-salonach
Prowadzący: Michał Stachowski (Intiaro / Agitive)
Godzina: 11:00-11:30

Weekendowe wycieczki do salonów meblowych oddalonych nawet kilkadziesiąt kilometrów zna każdy, kto choć raz urządzał mieszkanie. Dlatego przyszłością branży meblarskiej są nieduże saloniki w centrach miast, na deptakach i w popularnych galeriach handlowych, w których dzięki najnowszym technologiom będzie można obejrzeć setki mebli, których akurat szukamy.

Michał Stachowski, założyciel i prezes spółki Agitive. Wykształcenie zdobywał w Stanach Zjednoczonych, studiując tam trzy kierunki: grafikę komputerową, informatykę oraz biznes i zarządzanie. Jego pierwsze doświadczenie zawodowe wiąże się także z amerykańskimi firmami. W Agitive udało mu się połączyć zasady ładu korporacyjnego z kreatywnością wybitnych specjalistów. Jak dziś podkreśla: „Firma Agitive została powołana do tego, by tworzyć niezwykłe rzeczy, angażować ludzi
z pasją, z potrzebą ciągłego rozwoju oraz wiarą w to, co robią. Dzisiaj jestem dumny, będąc częścią tego zespołu”.

Wiek projektowania doświadczeń
Prowadzący: Piotr Kozłowski (Dytron)
Godzina: 11:30-12:00

Wykład zostanie poświęcony nowym technologiom i ich wpływowi na proces tworzenia doświadczeń bardziej osobistych, przede wszystkim w obszarze projektowania (designu) i rozwoju produktu. Poruszone zagadnienia obejmą współczesny marketing, doświadczenia konsumenta oraz dążenie do połączenia marketingu i inżynierii w jednorodne, pozytywne doświadczenie. Powyższe zagadnienia będą analizowane na przykładzie platformy 3DEXPERIENCE Dassault Systemes
i jej unikatowych możliwości.

Piotr Kozłowski jest doświadczonym liderem z ponad 25-letnią praktyką w obszarze informacyjnych technologii (IT). Szeroki wachlarz jego kompetencji obejmuje dziedziny rozwoju biznesu, sprzedaży i marketingu oraz dostarczania usług i zarządzania projektami i programami. Od 2009 roku prowadzi niezależną działalność biznesową. Współpracę z firmą Dytron/Dassault Systemes rozpoczął w 2014 roku. Jest autorem wielu wystąpień i wykładów (m.in. Economist Energy Forum, Zarządzania strategiczne w rozmaitych Programach MBA i seminaria branżowe).

Internet jako narzędzie pracy architekta
Prowadzący: Agata Bisping (MyHome.pl)
Godzina: 12:00-12:30

Klienci kupują telefonami i kciukami, oczy i wrażenia estetyczne są daleko w tyle. Jak zmienia się rynek klienta i jakie narzędzia będą potrzebne do pozyskiwania klienta realnego w wirtualnym świecie?

Agata Bisping – promotor, marketingowiec, PR. Związana z MyHome.pl, Internity, Prodesigne, Fundacją Piękna Polska
i Miastologią, zajmuje się promocją projektów z zakresu dizajnu i architektury, ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych. Współpracowała m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Design Alive, Domo+, School Of Form.
Lubi rzeczy ładne, ale bardziej ładne i funkcjonalne, interesuje się wzornictwem i urządzaniem wnętrz.

Nowe technologie i emocje w projektowaniu wnętrz
Prowadzący: Marcin Pietrzyk (CAD Projekt K&A)
Godzina: 12:30-13:00

Wykład będzie prezentacją programu CAD Decor PRO „na żywo” na przygotowanym wcześniej spersonalizowanym projekcie współczesnego mieszkania. Będzie bazować na nowościach w naszym oprogramowaniu z 26 maja 2015 r. Pokażemy, jak ważny jest nie tylko sam projekt, ale to, w jaki sposób można go zaprezentować konkretnej osobie. Zastanowimy się również, jak za pomocą nowych technologii w projektowaniu wnętrz wywołać optymalne emocje i zaprojektować pożądaną reakcję.
Po wykładzie wśród jego uczestników rozlosujemy 3 trzymiesięczne klucze czasowe z pełną, komercyjną wersją programu do projektowania wnętrz CAD Decor PRO!

Marcin Pietrzyk z firmą CAD Projekt K&A związany jest od 2004 roku. Wcześniej prowadził własną działalność w branży szkoleniowej i pracował w instytucjach kulturalnych. W CAD Projekt K&A podejmował kolejne wyzwania zawodowe i angażował się w złożone projekty. Aktualnie pracuje na stanowisku Product Manager, współpracując z takimi renomowanymi markami jak: BSH, Tubądzin, Kronospan, Pfleiderer. Ze względu na profesjonalizm i doświadczenie wielokrotnie był zapraszany do sprawowania funkcji jurora w konkursach designerskich, m.in. „CAD Terma” (2011), „Perły Ceramiki” (od 2012), „Inspirujące wnętrza – KRONOSPAN i CAD Projekt K&A”.

Szczegóły

Data:
18.10 niedziela
Czas:
11:00 - 13:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, sala wykładowa
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map