• To wydarzenie minęło.
Blok wykładów: Michał Mazur, PROJEKT / PROCES / KONSEKWENCJE

Termin: 10.10 (sobota), 13:00-15:30
Miejsce: Centrum Festiwalowe 1, Tymienieckiego 3, sala wykładowa
Prowadzenie: Michał Mazur (TrendNomad.com)

Jakie czynniki mają wpływ na decyzje podejmowane podczas projektowania i jakie są ich następstwa? Podczas sześciu wywiadów przeprowadzanych w ramach bloku, eksperci reprezentujący polskie i międzynarodowe firmy z różnych obszarów dizajnu odpowiedzą na pytania o to, jakie są źródła nowych technologii wdrażanych do masowej produkcji oraz które wykorzystywane są we wnętrzarstwie, jak bada się i kształtuje potrzeby klientów, jaką wiedzę i umiejętności powinni mieć współcześni projektanci, skąd pozyskuje się surowce służące do produkcji wyposażenia wnętrz i czy można je ponownie przetwarzać, z jakich źródeł wytwarzana jest energia zasilająca fabryki mebli i punkty sprzedaży oraz które elementy procesu zakupowego są kluczowe z punktu widzenia klienta i biznesu.

Wywiady przeprowadzi Michał Mazur – dziennikarz, trendwatcher, założyciel i redaktor serwisu TrendNomad.com – odwiedzający co roku około dwudziestu targów, festiwali i konferencji na temat dizajnu i nowych technologii, organizowanych
w różnych miejscach na świecie – od Tokio po Las Vegas.

HARMONOGRAM

Źródła nowych technologii
Prowadzący: Wojciech Starowieyski (Aquaform)
Godzina: 13:00-13:25

Wojciech Starowieyski – współzałożyciel i prezes zarządu firmy oświetleniowej Aquaform Lighting Solutions. Członek zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego oraz organizacji i stowarzyszeń o charakterze społecznym i dobroczynnym. Stypendysta Prince of Wales Business Leader Forum w Japonii w programie The Corporate Management Program for Central & East European Countries.

Badanie potrzeb klientów
Prowadzący: Zuzanna Mikołajczyk (Mikomax Smart Office)
Godzina: 13:25-13:50

Zuzanna Mikołajczyk – dyrektor ds. handlu i marketingu, członek zarządu i sukcesorka firmy Mikomax Smart Office, specjalizującej się w optymalizacji przestrzeni biurowych. Przeprowadza w firmach badania dotyczące efektywności miejsc pracy. Inicjatorka projektu badawczego zbierającego opinie od pracowników centrów usług w Polsce i Rumunii. Absolwentka Executive Master in Marketing and Sales na SDA Bocconi (Włochy) oraz ESADE (Hiszpania).

Edukacja, rola i odpowiedzialność projektantów
Prowadzący: Ewa Voelkel Krokowicz (Concordia Design)
Godzina: 13:50-14:15

Ewa Voelkel – prezes spółki i właścicielka poznańskiego centrum dizajnu Concordia Design, oferującego usługi doradcze
w zakresie design managementu i edukacyjne w obszarze wzornictwa, marketingu i trendów oraz organizującego liczne działania skierowane do dzieci. Wzorce biznesowe czerpie od swojego ojca Piotra Voelkela, właściciela Grupy Kapitałowej VOX, oraz od instytucji związanych z dizajnem działających w Bilbao, Eindhoven i Cardiff.

Odnawialne źródła energii
Prowadzący: Karol Gobczyński (IKEA)
Godzina: 14:15-14:40

Karol Gobczyński – menedżer ds. energii i klimatu w IKEA. Przez ostatnie trzy lata pracował nad zwiększaniem efektywności energetycznej i udziału energii odnawialnej u dostawców IKEA w Europie Środkowej. Ukończył studia dotyczące energii odnawialnej w Islandii, a także prowadził badania na ten temat na Massachusetts Institute of Technology Portugal Program.

Pozyskiwanie surowców do budowy mebli
Prowadzący: Ryszard Balcerkiewicz (Noti)
Godzina: 14:40-15:05

Ryszard Balcerkiewicz – właściciel i prezes zarządu firmy Noti, główny akcjonariusz oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Fabryki Mebli Balma SA. Od ponad 30 lat obecny w branży meblarskiej. Wspiera promocję polskiego dizajnu, współpracuje
z projektantami i uczelniami wyższymi, dzieląc się doświadczeniem biznesowym, projektowym i technologicznym. Juror takich konkursów, jak: Young Design i MŁODZI NA START.

Sprzedaż gotowego produktu
Prowadzący: Artur Pęksyk (Porta)
Godzina: 15:05-15:30

Artut Pęksyk – szef marketingu Porta KMI Poland, największego producenta drzwi w Polsce. Skutecznie przekłada strategie na działania. Posiada bogate doświadczenie na różnych stanowiskach związanych z marketingiem, zarówno od strony agencji reklamowej, jak i jej klienta. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale filozofii i socjologii.

Szczegóły

Data:
10.10 sobota
Czas:
13:00 - 15:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map