• To wydarzenie minęło.
Design dla dobra publicznego – zdrowie, bogactwo, dobrobyt

Prowadzący: David Hands, Martyn Evans, John Chrisholm

Głównym celem Design for Europe (DFE) jest skuteczna pomoc ludziom oraz organizacjom przy wykorzystywaniu wzornictwa przemysłowego do przyspieszenia innowacji w całej Europie, zwiększenia wzrostu gospodarczego oraz tworzenia miejsc pracy. Interaktywna platforma internetowa i starannie zaplanowany cykl imprez rozprzestrzeniają wiedzę i umiejętności niezbędne do wprowadzania innowacji w biznesie, sektorze publicznym oraz procesie stanowienia polityki.

Zespół DFE z Uniwersytetu Lancaster zaprezentuje przegląd kluczowych celów i zadań DFE w kontekście „projektowania dla dobra publicznego”; wprowadzenie do platformy, jej struktury i treści – podkreślając odpowiednie Case Studies, zasoby
i zdarzenia. Sesja ta wykaże również w jaki sposób równowaga DFE zostanie osiągnięta poprzez utworzenie wzajemnie wspierającej się społeczności.

„Projektowanie dla dobra publicznego” staje się coraz bardziej znaczącym tematem prowadzonych w ramach projektu innowacji, który ma na celu rozwój dziedziny ‘design thinking’ w podejmowaniu wyzwań dostarczania wzmocnionych usług publicznych. Na sesji dokonany zostanie przegląd obecnego sposobu myślenia, narzędzi i technik. Wyróżnione zostaną najlepsze praktyki i wartość projektu dla rządów i polityków w całej UE – czerpiąc przykłady z Wielkiej Brytanii, Estonii i Polski. Kluczowym elementem prezentacji będzie interaktywna sesja, która ma za zadanie rozwinąć perspektywę regionalną, zapraszając członków publiczności, aby wypowiedzieli się jak oceniają rolę wzornictwa przemysłowego w projektowaniu dla dobra publicznego.

Prezentacja jest skierowana głównie do praktyków projektowania, organizacji sektora publicznego i decydentów, zarówno na szczeblu lokalnym jak i regionalnym. Ta sesja jest również istotna dla przedsiębiorstw sektora prywatnego, które chcą zaangażować się w sektor publiczny poprzez projektowanie sprawdzonych metod i praktyk.

DFE jest współfinansowane przez Unię Europejską.

John Chisholm – starszy współpracownik badań nad Zarządzaniem Wzornictwem Przemysłowym. Zainteresowania: innowacja, zarządzanie projektem, polityka europejska, wsparcie biznesu.

David Hands –prowadzący kursy: zarządzanie projektem. Zainteresowania: projektowanie polityki rozwoju, przywództwo
w projekcie, projektowanie przeciwko przestępczości, rozwój nowego produktu.

Martyn Evans – kierownik wydziału w Lancaster na Instytucie Sztuki Współczesnej. Zainteresowania: projektowanie, zarządzanie projektowe, projektowanie przyszłościowe, projektowanie strategii, polityka projektowania, design thinking, rozwój nowych produktów.

Szczegóły

Data:
11.10 niedziela
Czas:
11:00 - 13:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, sala wykładowa
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map