• To wydarzenie minęło.
Diagnoza stanu designu w Polsce w 2015 roku. Programy wsparcia dla przedsiębiorców

 

Prowadzący: Agnieszka Haber, Izabela Banaś

Jak wygląda dzisiejszy rynek usług „design”? Jakie są największe wyzwania, przed którymi stoją projektanci, design menedżerowie oraz przedsiębiorstwa zamawiające usługi z tej dziedziny? Jakich błędów projektowych i jakiego ryzyka projektanci i zleceniodawcy usług powinni się wystrzegać? Oraz, jak designer powinien budować swoją markę na rynku usług projektowych?

W trakcie spotkania przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprezentują wyniki „Diagnozy stanu designu w Polsce” (uwzględniającej perspektywę zarówno odbiorców usług „design”, jak i samych twórców) oraz najnowsze instrumenty wsparcia oferowane przez PARP w ramach programów publicznych POIR i POPW finansowanych ze środków unijnych,
w których możliwe jest finansowanie kosztów wzornictwa.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje działania, w ramach których przedsiębiorcy mogą się ubiegać
o dofinansowanie kosztów dotyczących zaprojektowania nowych produktów, procesów lub przeprowadzenia audytów wzorniczych. Do taki działań należą: Badania na rynek i Bony na innowacje (POIR) oraz Wzór na konkurencje (POPW). Podczas wystąpienia przedstawione zostaną zasady udzielania wsparcia w ramach tych działań.

Agnieszka Haber – socjolog, ewaluator, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Warszawskiej – od ponad 18 lat zajmuje się badaniami społeczno-gospodarczymi. Od 2004 roku kieruje Sekcją Ewaluacji
w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Izabela Banaś jest absolwentką Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Szkoły Głównej Handlowej
w Warszawie. Z funduszami europejskimi i Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości związana od 2000 roku. Zajmowała się programowaniem, kontraktowaniem i rozliczaniem takich programów jak Phare (zaczynając od Phare 99) SPO WKP, PO IG, PO IR. Związana głównie z programami inwestycyjnymi, badawczo-rozwojowymi oraz wzorniczymi dla przedsiębiorców. Współpracowała z Ministerstwem Gospodarki i Energii w Bułgarii gdzie uczestniczyła w charakterze eksperta w pracach związanych z przygotowaniem programu operacyjnego „Competitiveness of Bulgarian Economy”.

www.parp.gov.pl

Szczegóły

Data:
10.10 sobota
Czas:
17:30 - 18:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, sala wykładowa
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map