• To wydarzenie minęło.
Działaj skutecznie, koncentrując się na rozwiązaniu

 

Prowadzący: Peter Musschoot
Dla kogo: Dla każdego, kto chce nauczyć się osiągać wyznaczone cele
Liczba uczestników: 20 osób
Kiedy: 16.10 (piątek), 16:00–18:30
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, Tymienieckiego 3, sala A218
Opłata: wymagany karnet festiwalowy
Zapisy: wymagana rejestracja on-line

UWAGA! Warsztaty będą odbywać się w języku angielskim

Interaktywne warsztaty mają za zadanie skupienie się na analizie realnych pytań i problemów, znalezienie właściwego rozwiązania i wskazanie kierunku rozwoju zdolności w dziedzinie, w której pragniemy się doskonalić. Piątkowe warsztaty poprzedzone będą wykładem Petera Musschoota, który rozpocznie się o godzinie 14:00 (16.10.2015).

Kiedy zaczynamy analizować dany problem, najczęściej szczególny nacisk kładziemy na znalezieniu jego przyczyny, co wcale jednak nie przybliża nas do jego rozwiązania. Zbyt wiele czasu i energii poświęcamy na analizowanie „dlaczego” się pojawił oraz „kto lub co” spowodował problem.

Warsztaty z „Koncentracji na rozwiązaniu” (z ang. Solution focused) skupiają się na pewnych rozwiązaniach, sprawdzonych na poszczególnych osobach, zespołach czy całych organizacjach. Badają, jak może wyglądać przyszłość, kiedy pozbędziemy się problemu, i kładą nacisk na postęp, jaki robią ludzie. Zwracają uwagę, że podjęcie konkretnych kroków dla rozwoju jest szybsze i łatwiejsze.

Kolejnym elementem, na którym skupi się Peter Musschoot w trakcie warsztatów, jest prawidłowe dawanie i otrzymywanie informacji zwrotnych. Bo chociaż to co mówimy do innych, jest bardzo ważne, to sposób, w jaki to przekazujemy, czasami może być nawet bardziej istotny…

Peter Musschoot
Od ponad 10 lat udziela wsparcia liderom i ich zespołom. Zanim rozpoczął pracę międzynarodowego trenera i moderatora spotkań, zajmował się dziedzinami usług i doradztwa HR. Współpracuje z wieloma klientami w Polsce, bazując głównie na problematyce rozwoju jednostki, zespołu (rozwoju organizacyjnym). Z jego doradztwa korzystają organizacje z przeróżnych sektorów. Musschoot jest zwolennikiem pozytywnych interakcji między ludźmi, skupia się na tych elementach, które już działają dobrze, i nawet jeśli jeszcze daleko im do doskonałości, zakłada, że to one stanowią podstawę i budulec dla najlepszych rozwiązań. Uczestnicy warsztatu mają więc szansę poznać praktyczne narzędzia, które mogą wykorzystać już następnego dnia.

www.mindthesolution.be

www.facebook.com/MindTheSolution

Szczegóły

Data:
16.10 piątek
Czas:
16:00 - 18:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, sala A218
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map