• To wydarzenie minęło.
Festiwalowa Szkółka Designu – Lekcja 2: Zabawki

jg
Prowadzenie:
Joanna Guszta (Ładne Halo)
Dla kogo: dzieci od 7 lat
Liczba uczestników: 15 osób
Kiedy: 11.10 (niedziela), 18:00-19:30
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, Tymienieckiego 3, sala A227
Opłata: warsztaty są bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal
Zapisy: wymagana rejestracja on-line

UWAGA! Na szkółkę składają się 4 spotkania. Zachęcamy do zapisu na cały cykl spotkań

To krótki cykl zajęć dla dzieci o różnych obszarach projektowania w teorii i praktyce. Cztery lekcje poprowadzi Asia Guszta
z łódzkiego wydawnictwa i studia graficznego Ładne Halo. Każda lekcja składać się będzie z 30-minutowej części teoretycznej opartej na prezentacji zdjęć i obiektów i rozmowie, oraz 60-minutowej części warsztatowej.

Lekcja 2: Zabawki
Uczestnicy poznają krótką historię najpopularniejszych zabawek. Przyjrzą się temu, jak zmieniały się materiały z których je wykonywano na przestrzeni wieków i jakie były tego konsekwencje dla dzieci. Poznają też wybór zabawek znanych projektantów. Warsztaty będą okazją do zabawy i wykazania się pomysłowością. Jako bazę do wykonania własnych projektów zabawek, dzieci wykorzystają tekturowe rolki po papierze.

Podczas pozostałych lekcji będą poruszane poniższe tematy:
Lekcja 1: Przedmioty codzienne
Lekcja 3: Opakowania
Lekcja 4: Książka

Joanna Guszta
Urodzona w 1983 w Gliwicach, absolwentka Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach socjologia i politologia. Od 2011 roku działa w Łodzi jako współzałożycielka wydawnictwa Ładne Halo. Jest autorką wydanych własnym nakładem książek dla dzieci, a od czasu do czasu domorosłą ilustratorką, łącząca tekstylia i papier. Organizuje warsztaty promujące ambitne dziecięce wydawnictwa. Współprowadzi stronę internetową poświęconą ilustracji

www.ilustrada.pl

Ładne Halo to niezależne wydawnictwo i studio graficzne Joanny Guszty i Maćka Blaźniaka. Działają w Łodzi. Stawiają na nowoczesne książki obrazkowe, autorskie historie i dobre wzornictwo. Polecają się osobom lubiącym publikacje pomysłowe, dobrze zaprojektowane i niesforne, a zwłaszcza wszystkim dzieciom. Opowiadają o sobie: „Książka to często pierwszy kontakt nowego człowieka z kulturą. Nie tylko z literaturą ale też sztuką: grafiką i ilustracją. Staramy się więc stanąć na wysokości zadania i zapewnić mu w tym pierwszym spotkaniu coś wartościowego i pozytywnego. Niekoniecznie jest to morał, częściej zaproszenie do rozmowy. Chętniej niż o czarodziejskich krainach opowiadamy o magii codzienności. U dzieci nasze książki mają przede wszystkim uruchamiać wyobraźnię. Rodziców mogą inspirować do podejmowania z najmłodszymi różnych tematów. Ważna jest także zabawa, dlatego często w naszych książkach znajduje się miejsce na interakcję, zaproszenie do twórczego działania. W każdym projekcie staramy się umieścić to coś, co sprawia, że kiedy dzieci dorastają, nadal pamiętają swoje lektury z najmłodszych lat.”

www.ladne-halo.pl

logo-mono-paski

Szczegóły

Data:
11.10 niedziela
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, sala A227
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map