• To wydarzenie minęło.
Graduation Show 2015 – wystawa

Organizator: School of Form
Kurator: Agnieszka Jacobson-Cielecka
Autorzy: Katarzyna Durlak, Aleksandra Szostakowska, Małgorzata Sakiewicz, Magdalena Kurowska, Marta Jagielska, Marta Jakubowska, Paulina Masternak, Magda Majnusz, Agata Klimkowska, Barbara Dżaman, Karolina Gwóźdź, Sławomir Krzyżak

Wystawa „Graduation Show 2015” to wybór 12 dyplomowych projektów pierwszych absolwentów poznańskiej School of Form. Szkoła, istniejąca od 2011 roku jako katedra wzornictwa Uniwersytetu SWPS, w pionierski sposób włączyła do programu dydaktycznego z dziedziny projektowania nauki humanistyczne: antropologię, filozofię, socjologię i psychologię.
W zamierzeniach założycieli School of Form i autorów programu nauczania, szkoła ma kształcić świadomych na zmiany społeczne, bacznie obserwujących świat, uwrażliwionych na kulturę i jej dziedzictwo, projektantów. Wystawa to z jednej strony prezentacja efektów takiego nauczania, a z drugiej przegląd różnorodnych podejść do procesu projektowego, którego centralnym punktem jest zawsze człowiek, jego uświadomione lub nieświadome potrzeby. Projekty dyplomowe koncentrują się wokół zagadnień ciała – jego niedoskonałości i sposobu w jaki jest traktowane, interakcji budowanej dziś przede wszystkim przy użyciu nowych mediów oraz kulturowego i społecznego wymiaru kuchni i posiłku. Niektóre z nich to skończony, niemal gotowy do wdrożenia produkt, inne koncentrują się na samym procesie projektowym oraz stosowanych metodach, w centrum zainteresowań stawiając zmianę. Wszystkie cechuje niemal romantyczna wrażliwość oraz świadomość tego, jakie konsekwencje niesie za sobą zaprojektowany obiekt.

SoF_kolor-01 (Kopiowanie)

Szczegóły

Data:
08.10 czwartek
Czas:
18:00 - 21:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, A22
Tymienieckiego 3
Łódź , 90-365 Polska
+ Google Map