• To wydarzenie minęło.
Znaczenie krzesła

Portrait_4_Tomek_Rygalik_photo-Zosia_Zija_Jacek_Pioro (Kopiowanie)

Prowadzący: Tomek Rygalik

Na przykładzie 13 modeli wybranych na wystawę organizowaną przez Agata Meble i Paged, pokazujemy jak istotne miejsce zajmuje krzesło w historii wzornictwa. Stworzenie udanego projektu, tego z pozoru nieskomplikowanego i powszechnego mebla, jest ogromnym wyzwaniem. Od wieków mierzą się z nim najlepsi projektanci wierząc, że spośród wszystkich innych mebli, to właśnie krzesło stanowi swego rodzaju manifest wartości swoich czasów, staje się symbolem epoki i ponadczasową ikoną. W trakcie spotkania Tomek Rygalik podzieli się swoim twórczym doświadczeniem i opowie o tym, jak dużym wyzwaniem jest stworzenie udanego projektu siedziska.

Tomek Rygalik – projektant, wykładowca, kurator; urodził się w Łodzi w 1976. Przez dwa lata studiował architekturę
na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institite w Nowym Jorku.
Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. W 2003 roku rozpoczął studia magisterskie na Royal College of Art.
Po ich ukończeniu w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi zajęcia na ASP, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Współpracuje m.in. z Moroso, Siemens, Comforty czy Ikea. Pełni funkcję dyrektora kreatywnego marki Paged.

Szczegóły

Data:
11.10 niedziela
Czas:
11:00 - 12:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Hotel Tobaco, lobby
Kopernika 64
Łódź, 90-553 Polska
+ Google Map