• To wydarzenie minęło.
Idea architektury odpowiedzialnej społecznie, Roosevelta 22 – wykład

Nathalie de Vries

Prowadzący: Natalie de Vries
Termin: 16.10 (piątek), 17:30-19:00
Miejsce: Centrum Festiwalowe 1, Tymienieckiego 3, sala wykładowa

Od momentu powstania MVRDV jest skupione na tworzeniu rozwiązań dla mocno zaludnionych miast. Ta filozofia wynika
z silnej wiary, że najbardziej odpowiedzialną społecznie pracą, jaką może wykonać architekt jest, przy świadomości obecnego wzrostu zaludnienia i sposobu życia na naszej planecie, projektowanie z oszczędnym zużyciem surowców. Z wiarą, że
w istniejących miasteczkach i miastach zawsze jest szansa na polepszenie jakości życia. Projekty MVRDV podnoszą jakość najbliższego otoczenia tak, by powstające obiekty mogły być interpretowane przez użytkowników na wiele sposobów. Właśnie przez użytkowanie budynki udowadniają sens swojego istnienia. O społecznej, ekologicznej, ekonomicznej odpowiedzialności można mówić wtedy, gdy budynki są kochane przez ich użytkowników.

Nathalie de Vries, pochodzącą z Holandii, jest architektką i urbanistką. Ukończyła Delf University of Technology w stopniu magistra. Jest dyrektorką i współzałożycielką firmy MVRDV, zajmującej się projektowaniem innowacyjnych rozwiązań architektonicznych na całym świecie (wspólnie z Winy Maasem i Jacobem van Rijsem). Od 2013 roku jest profesorem architektury na Kunstakademie Düsseldorf.

Szczegóły

Data:
16.10 piątek
Czas:
17:30 - 19:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, sala wykładowa
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map