• To wydarzenie minęło.
Kreacje z natury – Stolarnia zmysłów

tabanda

Organizator: Barlinek, Tabanda, Design Alive

Stolarnia zmysłów to miejsce pełne magii, której od dwustu lat doświadcza Barlinek, nieprzerwanie eksperymentując i kreując. Magii, której od sześciu lat doświadcza Tabanda, dla której stolarnia to punkt zapalny każdego projektu i pomysłu. Magii, która zainspirowała magazyn Design Alive, by połączyć Barlinek i Tabandę w ramach drugiej odsłony „Kreacji z natury”.

Wystawa ukazuje drewno w sposób uczciwy i fachowy, ale także nieoczywisty. Można w niej poczuć się niczym stolarz z krwi i kości, jak również przyjrzeć się drewnu z innej perspektywy. To od Was zależy, kim będziecie w tej przestrzeni: badaczem czy obserwatorem? A może artystą lub kreatorem? Ubierzcie się w koszule w kratę, nałóżcie na siebie brody drwala i zachwyćcie się tym drewnianym światem pełnym zmysłowych bodźców.

Dotykajcie drewna! Wyczuwajcie pod palcami jego szorstkość lub absolutną gładź, uzyskaną przy pomocy papierów ściernych. Poczujcie jego przyjemną temperaturę. Przytulcie się do niego – to naprawdę miłe uczucie. Przyjrzyjcie się drewnu bardzo dokładnie! Wąchajcie drewno! Użyjcie narzędzi!

Piła dwuręczna, piły ręczne, papiery ścierne i dłuta rzeźbiarskie, heble i dłuta to narzędzia, które pozwolą Wam zagłębić się w szczegóły i w pełni zrealizować Wasze zamierzenia w dążeniu do ostatecznego wykończenia. Drewno zapamiętuje każdą ingerencję i odpowiada na nią pewnym określonym efektem, a każdy kawałek drewna poddany Waszej obróbce jest dla nas jak pamiętnik, który skrupulatnie zapełnicie swoimi zapisami przez dziesięć kolejnych dni Łódź Design Festival 2015. Ten rzemieślniczo-twórczy performance odbywać się będzie pod parasolem kiełkujących dębowych sadzonek. Rozdamy je Wam w ostatni weekend festiwalu licząc, że zostaną z Wami przez wiele kolejnych lat. Bądźcie z nami w Łodzi!

Szczegóły

Data:
08.10 czwartek
Czas:
18:00 - 21:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map