• To wydarzenie minęło.
make me!

Konkurs i wystawa make me! jest jednym ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival, a jednocześnie jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów. Najważniejszym celem make me!, podczas każdej edycji Festiwalu, jest promocja twórców młodego pokolenia. Wybrane do pokonkursowej wystawy projekty wyróżniają się przede wszystkim indywidualnym podejściem do otaczającej nas rzeczywistości i nie podążają za „obowiązującymi” w danym momencie trendami. To prezentacja tych projektów i tych projektantów, których, pomimo młodego wieku, można już określić mianem świadomych twórców.
W tym roku spośród 249 zgłoszeń wybraliśmy 25 projektów, które zostaną zaprezentowane na wystawie. Tegoroczne prace oscylowały głównie wokół tematyki społecznej i próby rozwiązywania jej problemów. Cieszy fakt, że pojawiła się spora grupa projektów opartych na wcześniejszych rzetelnych badaniach i analizach przeprowadzonych przez autorów, co pozwala podnieść wartość danej idei i samego procesu powstawania produktu.
Tegoroczna edycja obfitowała w projekty z zagranicy, napłynęły zgłoszenia m.in.: z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier, Czech, Izraela, Włoch, Belgii, Danii, Hiszpanii, Norwegii, Austrii, Portugalii, Słowacji, Holandii, Rumunii, a nawet z Brazylii.
Z roku na roku make me! utrwala swoją pozycję najważniejszego konkursu projektowego dla młodych designerów nie tylko w Polsce, ale również na skalę międzynarodową.
Program tegorocznej edycji Festiwalu budujemy wokół hasła „konsekwencje”. Prace, które zaprezentujemy na wystawie make me!, wyraźnie mówią o konsekwentnym pokonywaniu kolejnych etapów w procesie projektowania, aż do otrzymania finalnego produktu, oraz o tym, jak ważna jest praca nad samą ideą.

Pokazują, w jaki sposób przygotować się do realizacji produktu, by otrzymać obiekt odpowiadający potrzebie,z której powstał.
Spośród wymienionych projektów wybrany zostanie Laureat Nagrody Głównej w wysokości 20 000 złotych, ufundowanej przez Mecenasa Głównego festiwalu – Ceramikę Paradyż. Zwycięzcę poznamy 8 października w trakcie gali otwarcia Łódź Design Festival.

Nagrody dodatkowe:
- wyjazd na warsztaty Furniture Days do głównej siedziby firmy Interprint (Arnsberg, Niemcy) – fundator: Interprint (sponsor Łódź Design Festival),
- miesięczne praktyki w dziale Design oraz umożliwienie realizacji prototypu zwycięskiego projektu – fundator: 3. Willson & Brown, Partner aranżacji Łódź Design Festival,
- oprogramowanie CATIA Dassault Systemes – fundator: Dytron, Partner Łódź Design Festival
- nagroda rzeczowa o wartości 2500 zł – fundator: Meble.pl S.A, Patron Medialny Łódź Design Festival

W skład jury tegorocznego konkursu wchodzą:

Agnieszka Jacobson-Cielecka – propagatorka polskiego designu, kuratorka wystaw, dyrektor programowa School of Form
Paweł Grobelny – projektant i wykładowca School of Form
Czesława Frejlich – wykładowca na krakowskiej i warszawskiej ASP, od 2001 roku redaktor naczelna ogólnopolskiego kwartalnika 2+3D
Magda Kochanowska – wykładowca Wydziału Wzornictwa na warszawskiej ASP, konsultantka i kuratorka
Michał Piernikowski – Dyrektor Łódź Design Festival

 

Do wystawy zakwalifikowali się:

1. Baranowska Magdalena - Na protezę
2. Chmielarz Kinga - Latarnia
3. Czarnocki Stanisław - Phare
4. Fiter Gabriela - 1 Fala
5. Fryca Jagoda - Prymitywy
6. Gierat Katarzyna - Utworek
7. Guzik Wojciech - MEJERI
8. Huissoud Marlene - Z owadów
9. Jurga Joanna - NURN
10. Korbańska Aleksandra - C'est la vie
11. Łyszcz Anna - TAPIO
12. Maziarz Łukasz - Hilarius
13. Młoczkowski Marcin - Vola

 

14. Nowak Wiktoria - ŁAD
15. Otachel Patrycja - Kaszofor
16. Pałys Alicja - Transparent Chair
17. Pawlas Magda, Wysogląd Dominika - Robak
18. Rozenfeld Eran - Pasożyt PCV
19. Stanisz Marta - Rysowaki Toys
20. Stelmachowska Barbara - Kuchnia Zero
21. Strociak Justyna, Gąsiorowska Magda - IMMU
22. Szewc Aleksandra - Klasa pod gołym niebem
23. Wianecka Alicja - KASKA
24. Wójcik Anna - DESTA - biurko i stół
25. Wysogląd Dominika - Orange LAB

Szczegóły

Data:
08.10 czwartek
Czas:
18:00 - 21:00
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map