• To wydarzenie minęło.
Obserwatorium

_MG_8631 (Kopiowanie)

Organizator: Culture.pl
Kurator: MALAFOR Agata Kulik-Pomorska i Paweł Pomorski
Autorzy: Nazar Dutko, Ievgenia Koval, Iryna Bilohan, Vita Hrytsiuk, Anton Diakonov, Vladislav Fedorenko, Dmytro Komarov, Snezhana Zawalniuk, Mykyta Stepanenko, Jan Pheifer

Środowisko naturalne należy chronić. Chronimy to, co doceniamy. Doceniamy dopiero, gdy zrozumiemy. Pierwszym krokiem do zrozumienia jest obserwacja.

OBSERWATORIUM to wystawa, na której pokazane zostaną efekty warsztatów dla studentów kierunków projektowych
z Ukrainy.

Zadaniem uczestników pod okiem projektantów ze studia MALAFOR ( Agata Kulik-Pomorska i Paweł Pomorski ) było stworzenie obiektów użytkowych dedykowanych miejscu, w którym odbywały się warsztaty – z dala od miasta, blisko natury, na granicy dwóch krain- Kociewia i Kaszub.

Powstały obiekty, które w sposób dosłowny odpowiadały na temat „Obserwatorium“ : jak koncepcja stworzenia punktów orientacyjnych w terenie dla obserwatora-fotografa, czy karmnik dla ptaków dający możliwość obserwacji ptaków, obiekt do zwabienia motyli nocnych, by móc je obserwować oraz „uszy“ do lepszego wsłuchania się w przyrodę. Inne obiekty miały za zadanie zwrócenie uwagi człowiekowi na efekty jego destrukcyjnej działalności, np. przyrządy do pomiaru poziomu wody
w naturalnych zbiornikach. Powstały również przedmioty mające na uwadze pomoc faunie i florze – sygnalizator dźwiękowy odstraszający zwierzęta podczas koszenia łąk, osobisty ul oraz obiekt do zbierania nasion dzikich roślin i rozsiewania ich.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Culture.pl w ramach programu promocji polskiego designu na świecie.

 

Szczegóły

Data:
08.10 czwartek
Czas:
18:00 - 21:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, II piętro
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map