• To wydarzenie minęło.
RE: Produkty

Organizacja: Iwona Loranc
Kurator: Anna Grużewska

Podczas festiwalu Łódź Design miesięcznik Dom&Wnętrze organizuje wystawę RE: Produkty. Przyczynkiem do powstania projektu jest publikacja dwóch wydań specjalnych magazynu: „Akademia Designu, Projektanci” oraz „Akademia Designu, Ikony” (premiera podczas Łódź Design). Wystawa pokazuje polskie ikony wzornictwa zaprojektowane w okresie PRL-u, ale wdrożone do produkcji dopiero w ostatnich latach (m.in. fotel „RM 58” Romana Modzelewskiego, regał o zmiennych wysokościach, stolik „Kawa i papierosy” Rajmunda Teofila Hałasa czy krzesło Kowalskiego). Ekspozycję uzupełniają krzesła Józefa Chierowskiego, figurki ćmielowskie oraz przedmioty z epoki, ale poddane współczesnej konserwacji.

Wystawa nie jest sentymentalną podróżą do czasów PRL-u. Skupia się na pokazaniu uniwersalności twórczości polskich projektantów działających w latach 60. i 70. XX wieku, bowiem współcześnie produkowane ikony z tamtych czasów znakomicie komponują się ze współczesnym wzornictwem.

Wierzymy, że wystawa będzie okazją do rozmowy na temat kondycji polskiego projektowania wczoraj i dziś oraz zastanowienia się nad pojęciem samego hasła „ikona designu”, zwłaszcza w kontekście rodzimego wzornictwa.

Szczegóły

Start:
09.10 piątek @ 10:00
Koniec:
15.10 czwartek @ 19:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 2
Piotrkowska 242/250
Łódź, 90-360 Polska
+ Google Map