• To wydarzenie minęło.
SKY IS THE LIMIT, nowoczesne myślenie o stałych elementach architektury wnętrz w relacji z architekturą

Prowadzący: Dorota Warych
Prelegenci: Katarzyna Kuo Stolarska, Dominika Rostocka, Anna Koszela, Tomasz Augustyniak, Justyna Smolec
Data: 9.10 (piątek), 16:00-18:00
Miejsce: Centrum Festiwalowe 1, Tymienieckiego 3, kawiarnia Tektura

Panel dyskusyjny z udziałem designera Tomasza Augustyniaka, krytyka designu Agnieszki Jacobson-Cieleckiej oraz najlepszych polskich architektów wnętrz – Katarzyny Kuo Stolarskiej, Anny Koszeli i Dominiki Rostockiej. Moderatorem spotkania będzie główny projektant i twórca marki PIU Design – Dorota Warych. Uczestnicy dyskusji wychodząc z tematu nowoczesnych drzwi ukrytych w aranżacji ścian, będą rozmawiać o ewolucji, jaka zachodzi w myśleniu Polaków o wnętrzu, nowych materiałach i technologiach oraz roli edukacji w procesie kształtowania nas jako świadomych architektów i klientów. Paneliści zastanowią się, czy hasło „Sky is the limit” dokonuje się w świecie aranżacji wnętrz i dlaczego narzucamy sobie ograniczenia w myśleniu o idealnej przestrzeni.

Dorota Warych – z wykształcenia historyk, od wielu lat zawodowo związana z rynkiem architektury i wyposażenia wnętrz. Główny projektant i twórca marki PIU Design, producenta systemu wysokich drzwi opartych o autorską technologię Aluminium Design. Jej marka jest liderem w dziedzinie innowacyjnych, skrojonych na miarę rozwiązań drzwiowych, a produkty regularnie zdobywają wyróżnienia na konkursach krajowych i międzynarodowych.
www.piudesign.pl

Katarzyna Kuo Stolarska – od ponad 10 lat prowadzi autorską pracownię KUOO ARCHITECTS specjalizującą się w architekturze wnętrz i realizującą prestiżowe projekty w całej Europie. Znakiem rozpoznawczym jej pracowni są czystość formy, funkcjonalność i staranny dobór wysokiej jakości materiałów. Posiada bogate doświadczenie medialne. Była prowadzącą program telewizyjny o tematyce wnętrzarskiej, często występuje publicznie jako ekspert w dziedzinie aranżacji wnętrz, a sesje zaprojektowanych przez nią domów i apartamentów regularnie publikowane są na łamach renomowanych magazynów.
www.kuoo.pl

Dominika Rostocka – architekt wnętrz, designer, prezes i główny projektant w Creative Coop Architects. Założycielka Atelier Grzybowska 6/10, Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu oraz Fundacji Art&Mind. Wyróżniana w Polsce i za granicą. W 2013 roku jej „Rezydencja pod Dębami” została nagrodzona w Londynie tytułem Best Interior Design w prestiżowym konkursie European Property Awards. W ciągu 15 lat kariery zawodowej zrealizowała kilkaset projektów wnętrz w Polsce i za granicą (między innymi we Włoszech, Niemczech czy Dubaju).
www.rostocka.com

Anna Koszela – architektka wnętrz, projektantka produktu, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. W 2003 roku założyła autorską pracownię projektową, którą z powodzeniem prowadzi od 12 lat. Poza projektowaniem wnętrz Anna Koszela interesuje się sztuką i wzornictwem przemysłowym, jest m.in. właścicielką wirtualnej Galerii Ornament. Od lat współpracuje z mediami wnętrzarskimi i zasiada w jury konkursów branżowych.
www.annakoszela.pl

Tomasz Augustyniak – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Od 1993 r. pracuje jako niezależny projektant. Od lat projektuje dla polskich fabryk mebli m.in. COMFORTY, NOTI, PROFIm, MIKOMAX, VOX, DELIVIE, MARBET STYLE, NAP a od 2015 również dla producenta drzwi PIU DESIGN. Jest autorem wielu kolekcji mebli biurowych i domowych. W roku 2010 otrzymał tytuł designer roku przyznawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
www.tomekaugustyniak.pl

Justyna Smolec – z wykształcenia architekt, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej, od 10 lat prowadzi autorską pracownię projektowania wnętrz, gdzie powstają projekty dla klientów indywidualnych ale także wnętrza użyteczności publicznej takie jak hotele, spa, biura itp. Pracuje głównie w Polce, bo uważa że tutaj jest jeszcze dużo do zrobienia choć ma na koncie także projekty w Niemczech i Luksemburgu.
www.justyna-smolec.com

 

Szczegóły

Data:
09.10 piątek
Czas:
16:00 - 18:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, kawiarnia Tektura
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365 Polska
+ Google Map