• To wydarzenie minęło.
Spotkanie i business-matching z IDZ Berlin

 

Organizator: IDZ Berlin
Prowadzący: Bartosz Navarra (Navarra Studio), Fax Quintus (e27), Alexander Wodrich (whydobirds), Jan Modzelewski (Archimedes Exhibition)

UWAGA! Wykład odbywać się będzie w języku angielskim i polskim

Jesteśmy otwarci na młodych projektantów i chcemy pomóc im odnieść sukces, nie tylko na polskim, ale także na zagranicznych rynkach. Dlatego, przy współpracy z Międzynarodowym Centrum Designu w Berlinie zorganizowaliśmy wykład oraz spotkanie business-matching. IDZ wybrało 4 prelegentów – ekspertów w dziedzinie projektowania, aby ułatwić im start
w środowisku projektowym. Podczas wykładu poruszane będą następujące tematy: strategia budowania nowej marki na rynku, współpraca z partnerami międzynarodowymi (m.in. niemieckimi), pogłębianie wiedzy na temat rynku zagranicznego
i planowanie strategii usług projektowych.

Drugą częścią wykładu będzie spotkanie business-matching, podczas którego prelegenci będą dostępni dla publiczności. Planowana dyskusja z gośćmi toczyć się będzie wokół ich działalności, idei i planów projektowych. To także okazja do uzyskania porad i konsultacji odnoszących się bezpośrednio do przedstawionych problemów oraz zagadnień interesujących poszczególne osoby – indywidualne, ok. 15-minutowe rozmowy pozwolą uczestnikom na wymianę poglądów dotyczących celów rozwojowych polskiego wzornictwa i zakreślenie perspektyw możliwych pól współpracy. Celem spotkań jest nawiązanie pierwszych kontaktów i zapoznanie się z profilem potencjalnych partnerów biznesowych. Jest to również okazja do pozyskania nowych partnerów w produkcji z danej dziedziny wzornictwa przemysłowego, stworzenie sieci kontaktów z przedsiębiorstwami z zakresu designu i projektantami z Polski i Niemiec.

Prelegenci zostali wybrani przez IDZ w ramach projektu Berlin Poland.

IDZ Berlin (International Design Center Berlin) od swojego powstania w 1968 roku jest pionierem wśród centrów designu
w Niemczech. Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu posiada unikatową pulę sieci i kompetencji w dziedzinie projektowania. Jako instytucja non-profit, IDZ poświęciło się projektowaniu, badaniom jakości we wzornictwie oraz konstruktywnej dyskusji pomiędzy nauką i sztuką, a także pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami. IDZ wspiera profesjonalne grono członków poprzez wydarzenia, które przyczyniają się do ustawicznego kształcenia i rozwoju osobistego, m.in. poprzez stworzenie platformy wymiany myśli. Członkowie stowarzyszenia to między innymi projektanci i kreatywni profesjonaliści, firmy i biura projektowe z różnych dziedzin, a także międzynarodowe instytucje i stowarzyszenia.

IDZ_eV_Kombi_E_black

Szczegóły

Data:
09.10 piątek
Czas:
11:00 - 13:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 1, sala wykładowa
Tymienieckiego 3
Łódź, 90-365
+ Google Map