• To wydarzenie minęło.
Uwolnić Projekt

Organizator: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Stowarzyszenie z siedzibą w Warszawie

Inicjatywa ma na celu zaprezentowanie nowego modelu produkcji i dystrybucji dóbr materialnych na podstawie wolnych licencji Creative Commons oraz relacji użytkownika z lokalnym rzemieślnikiem-wytwórcą. Takie podejście do przedmiotu i produkcji opiera się na analizie „ludowości” i „tradycji”, ale w sposób, który nie jest sprowadzony wyłącznie do powielania folkowych ornamentów. „Uwolnić projekt” to próba pokazania, że inspiracja tradycją może znacznie wykraczać poza bezpośrednie wykorzystywanie ornamentów czy użytych do produkcji materiałów.

Wszystkie etapy tradycyjnego, dawnego modelu wytwarzania i dystrybucji otrzymały współczesne odpowiedniki. Bazujemy
na relacjach projektanta z rzemieślnikiem, wykorzystaliśmy sieć internetową oraz wolne licencje Creative Commons. Docelowo więc konsument ma możliwość pobrania dokumentacji projektu ze strony internetowej i wykonania go u rzemieślnika
w najbliższej okolicy.

Podczas festiwalu w ramach inicjatywy „Uwolnić projekt” będą prowadzone warsztaty z majsterkowania, projektowania krzesła (i jego wielorakich funkcji) oraz specjalnie dla tego projektu przygotowana gra planszowa. Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych! Wystawa na czas trwania Łódź Design Festival 2015 została wzbogacona o zbiory z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Szczegóły

Start:
09.10 piątek @ 10:00
Koniec:
18.10 niedziela @ 19:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Centrum Festiwalowe 2, I piętro
Piotrkowska 242/250
Łódź, 90-360 Polska
+ Google Map