Dla dzieci / Edukreacja

Edukreacja to część programu Łódź Design Festival, która jest poświęcona najmłodszym i najbardziej ciekawym eksploatatorom dziedziny dizajnu, czyli dzieciom. Z myślą o nich oraz o rodzicach, od 4 lat organizujemy warsztaty, podczas których dzieci poprzez zabawę uczą się nie tylko czym jest projektowanie, ale mają również okazję aby samemu zaprojektować oraz wykonać przedmiot od początku.

Podczas festiwalu przygotowaliśmy również Bawialnię Edukacyjną wyposażoną w zabawki oraz gry, które rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Dodatkowo, dzieci mogą malować, rysować, a nawet czytać – książki wybitnych polskich ilustratorów znajdą się na półkach i dla każdego znajdzie się coś ciekawego. W urządzaniu Bawialni pomagali nam: IKEA oraz Ceramika Paradyż. Stolik Bawa udostępniła nam Klaudia Kuhn, a kreatywne dywany Joanna Rusin.

W trakcie tegorocznych warsztatów młodzi uczestnicy będą mieli okazję stać się małymi projektantami – dowiedzą się jak zaprojektować przedmiot oraz następnie jak przystąpić do jego wykonania. Z gotowym przedmiotem będą mogli udać się do swoich domów, aby zaaranżować je we własnej przestrzeni.

Podczas specjalnych spacerów dla dzieci, prowadzonych przez Joannę Gusztę z wydawnictwa Ładne Halo, dzieci zwiedzą wybrane wystawy kuratorskie, dzięki czemu będą miały szanse zrozumieć świat projektantów.

Ceramika Paradyż – Mecenas Główny Festiwalu – objął patronatem zarówno Bawialnię jak i przestrzeń warsztatową.

    edu_warsztaty  edu_spacery

 edu_bawialniaedu_kartapracy