Hotel festiwalowy ŁDF 2015

W tym roku naszym hotelem festiwalowym jest Hotel Tobaco znajdujący się przy ulicy Kopernika 64 w Łodzi. Goście festiwalu podając hasło „DESIGN”, otrzymają specjalne promocyjne ceny za pobyt podczas Łódź Design Festival 2015.

Hotel Tobaco to nowy, butikowy obiekt w centrum Łodzi, zlokalizowany tuż obok Dworca Głównego, Atlas Areny, ulicy Piotrkowskiej i Manufaktury. Tobaco stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania miasta i poznania jego największych atrakcji. Hotel ulokowany jest w XIX-wiecznej fabryce wełny Karola Kretschmera, która po II wojnie światowej stała się siedzibą fabryki tytoniu i papierosów. Hotel oferuje 115 pokoi dla swoich Gości. Do dyspozycji oddaje im także monitorowany parking na hotelowym patio, Strefę Relaksu (minisiłownia i sauna fińska) oraz bezpłatny Internet bezprzewodowy dostępny w całym obiekcie.

Hotel Tobaco zdobył nagrodę w konkursie European Property Award za najlepsze wnętrze hotelowe w Polsce i Europie oraz nominację w World Travel Award dla najlepszego hotelu butikowego.

Mieszcząca się na terenie Hotelu Tobaco restauracja „U Kretschmera” zabierze Gości w kulinarną podróż do Łodzi Czterech Kultur. Tylko tu mają możliwość poznania specjałów zarówno kuchni polskiej, jak i niemieckiej, rosyjskiej i żydowskiej. Do dyspozycji Gości przygotowano również bogatą kartę win i innych alkoholi.

Oryginalny wystrój lokalu przenosi nas do czasów fabrykanckiej Łodzi. Restauracja oferuje wyłącznie zdrową żywność opartą na naturalnych i najświeższych składnikach. Oprócz tradycyjnej kuchni à la carte organizowane są tu degustacje, warsztaty kulinarne, przyjęcia okolicznościowe oraz imprezy tematyczne z muzyką na żywo.