Łódź Design Festival liderem

Z opublikowanego w marcu raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że najczęściej odwiedzaną przez polskich projektantów i design managerów imprezą jest Łódź Design Festival.

Raport dotyczy programu badawczego realizowanego w ramach projektu Ewaluacja zapotrzebowania na wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego (dizajnu)* i został sfinansowany z środków pomocy technicznej POIG. Badanie zrealizowano na przełomie 2014 i 2015 roku na grupie 281 osób: projektantów i design managerów. W tym samym raporcie wyróżniono także Łódź Art Center – organizatora ŁDF jako jedną z instytucji odgrywających kluczową rolę w zakresie designu w Polsce.

Przypominamy, że tegoroczna edycja ŁDF odbywa się w dniach 8-18 października pod hasłem Konsekwencje. Aktualne prowadzimy nabór do wybranych części programu: dedykowanego młodym projektantom konkursu make me! (nagroda główna 20 000zł), plebiscytu must have wyróżniającego najlepsze polskie wdrożenia oraz do skierowanego przede wszystkim do instytucji, kuratorów, artystów i projektantów Open Programu. Szczegóły na stronie http://2015.lodzdesign.com/wez-udzial/

*informacje na temat badania http://badania.parp.gov.pl/index/index/2893

20141009-18.32.25-DSC00704