Maria Jeglińska

maria jeglinska logoMaria Jeglińska, urodziła się w 1983 roku w Fontainebleau we Francji. W 2007 r. ukończyła wzornictwo przemysłowe na prestiżowej ECAL w Lozannie, gdzie uzyskała stypendium przyznawane przez fundację IKEA. Pracowała w uznanych biurach projektowych, m. in. u Konstantina Grcica i w Galerie kreo.

W 2010 roku w Londynie założyła własne studio – Office for Design & Research (Biuro Projektowania i Badań). Jego działalność obejmuje wzornictwo przemysłowe (meble, oświetlenie, przedmioty użytkowe), projekty badawcze i wystawiennicze. Jej klienci to między innymi: Ligne Roset, Cinna, Porcelana Kristoff, DesignMarketo i St. Etienne Design Biennale, London Design Festival. Od 2010 r. pełni funkcję asystentki ds. badań w W.I.R.E., niezależnym think tanku z siedzibą w Zurychu. Brała udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą, m.in. w Centre Pompidou Metz, Villa Noailles, Barbican Art Gallery i Triennale di Milano.

W 2012 roku była kuratorką wystawy “Punkty Widzenia / Punkty Siedzenia” pokazanej w ramach programu głównego Łódz Design Festival oraz była współkuratorką wystawy „Wonder Cabinets of Europe“ pokazanej na London Design Festival (2012) i ICFF w Nowym Jorku (2013). Od 2012 roku mieszka w Warszawie.

www.mariajeglinska.com