IMMU, Magda Gąsiorowska, Justyna Strociak

„IMMU” jest odpowiedzią na problem nieefektywnego krążenia limfy w organizmie, szczególnie u kobiet po zabiegu mastektomii. „IMMU” to system szczelnie zamkniętych komór w rękawie, przez które falistym ruchem przepływa powietrze, zwiększając tym samym cyrkulację płynów. „IMMU” wpływa na szybszą regenerację organizmu oraz na usuwanie toksyn
z ciała. Projekt wspomaga drenaż manualny wykonywany najczęściej przez fizjoterapeutów, a rękaw umożliwia samodzielny masaż nawet kilka razy dziennie.

 Odpowiednie krążenie limfy jest ważne dla utrzymywania poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Istnieje wiele grup ludzi, którzy mają problem z nieefektywnością tego krążenia na skutek zabiegów operacyjnych, niewystarczającego ruchu bądź jego nadmiaru. „IMMU” wpływa więc również na poprawę jakości życia ludzi poprzez polepszenie krążenia limfy. Jest to produkt, który wpisuje się w trend nowoczesnej medycyny przyjaznej dla pacjenta i umożliwiającej lekarzowi stałą obserwację zdrowia.

Podstawą działania „IMMU” jest falisty masaż odczuwalny na ręce, który możliwy jest dzięki zaprojektowanym wewnątrz rękawa komorom. Aby stworzyć szczelne korytarze, autorki opracowały nową metodę wykorzystującą istniejące materiały
i technologie (klejarka płytowa, laser CNC, taśma do klejenia szwów i materiały sportowe). Elementy rękawa są łatwo dostępne, więc można założyć, że masowa produkcja „IMMU” byłaby niedroga, a zatem automatycznie szeroko dostępna. Projekt był konsultowany.

Magda Gąsiorowska i Justyna Strociak są absolwentkami wydziału Industrial Design w School of Form w Poznaniu. Poznały się na studiach i pracują wspólnie od około dwóch lat. Są autorkami projektu „Gripu chłodzącego”, który w ubiegłej edycji konkursu make me! dostał się do finału.

www.findustri.com