MEJERI, Wojciech Guzik

„Mejeri” jest zestawem do domowego wyrobu masła i innych produktów mlecznych. To oferta kierowana do mieszkańców miast, zwolenników ekologicznej żywności i zdrowego trybu życia, poszukujących prawdziwego smaku naturalnych produktów mlecznych.

„Mejeri” składa się z trzech naczyń oraz trzepaczki. Ważną częścią projektu jest aplikacja na urządzenia mobilne, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom wyszukiwania mlekomatów w ich okolicy, a także informacji o procesie tworzenia produktów mlecznych.

Dla projektu spore znaczenie mają emocje towarzyszące samemu procesowi wyrobu masła. Zaangażowanie odbiorcy w tę czynność przydaje dodatkowej wartości gotowemu, zrobionemu własnoręcznie, a jednocześnie w tradycyjny sposób, produktowi. Dodatkowym atutem są: współczesny, minimalistyczny wygląd i łatwość użytkowania oraz nawiązanie do tradycji we współczesnym sposobie życia. „Mejeri” może prowokować użytkownika do bardziej świadomego wyboru produktów żywieniowych i zainteresowania ekologicznym jedzeniem. Przy zachowaniu wszystkich założeń dotyczących funkcjonalności w nowoczesny wygląd zestawu został wpisany kształt tradycyjnej bańki na mleko.

Wojciech Guzik urodził się w 1994 roku w Bielsku-Białej. Od dwóch lat studiuje wzornictwo na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Do swoich największych osiągnięć zalicza II miejsce na ECOmade Contest 2014 w Łodzi za projekt bączków
z puszek aluminiowych.

www.behance.net