Orange LAB, Dominika Wysogląd

Orange LAB to projekt warsztatu do przetwarzania skórek pomarańczy pozyskiwanych z warszawskich kawiarni
i restauracji. Projekt pokazuje, w jaki sposób, zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, można wykorzystać bioodpady do stworzenia pełnowartościowego materiału. Na bazie olejku eterycznego i suszonej skórki pomarańczowej powstają naturalne kosmetyki takie jak kula musująca, peeling do ciała czy mydło, w czterech liniach zapachowych: himalajskie pini, ziołowy egzotyk, palmowa pomarańcza, zimowy puch.

Jest to projekt eksperymentalny, dla którego punktem wyjścia był proces przejścia przez wszystkie etapy produkcji – od pozyskania odpadów z restauracji, przez ich oczyszczenie, przygotowanie do przetwarzania, wytłaczanie oleju, aż po tworzenie samych kosmetyków. Prosty i energooszczędny proces umożliwia ręczne wytwarzanie produktów. W założeniu Orange LAB ma być miejscem, w którym można nabyć naturalne kosmetyki, a odbiorca, widząc proces powstania produktu, staje się świadomym konsumentem.

Dominika Wysogląd jest absolwentką Wzornictwa ASP w Krakowie i w Warszawie oraz stypendystką Ministra Nauki
i Szkolnictwa Wyższego. Wyróżniana i nagradzana m.in.: w konkursach: „Przetwór roku”, „Młodzi na start”, „make me! 2014”. Jest współzałożycielką studia projektowego Marmolada Design.

www.facebook.com/pages/Orange-Lab