quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Kapo&Pydo

Duet projektantów tworzony przez Katarzynę Borkowską i Tomasza Pydo. Ich działalność to projektowanie i produkowanie. Zajmują się wieloma dziedzinami m.in. mebel, ceramika, szkło, oświetlenie, opakowania, branding oraz innymi. Najważniejsza jest dla nich funkcjonalność. Inspiracje czerpią z obserwacji otoczenia, ludzi i ich zachowań. Szukają problemów, które mogliby rozwiązać i starają się znaleźć nowe, świeże spojrzenie na przedmiot. W 2009 roku Lampa PUT zakwalifikowała się do konkursu make me! na Łódź Design.

Lampa Owijka (2010)
Ceramika, gumowy kabel, oprawka, żarówka

tomaszpydoOwijka to lampa, której wysokość można dowolnie regulować dzięki długiemu kablowi owiniętemu wokół ceramicznej tuby. Użyte materiały zostały maksymalnie wykorzystane – wielofunkcyjny kabel jednocześnie mocuje lampę, reguluje wysokość oraz, wraz ze szlachetną ceramiką, pełni funkcję estetyczną, tworząc ciekawą strukturę wokół klosza. Obiekt przeznaczony jest do różnego rodzaju pomieszczeń. Ciepłe i mało dominujące światło sprawia, że idealnie odnajdzie się w domu nad stołem jadalnianym, nad szafką nocną, w salonie oraz w łazience. Będzie również pasować do kawiarni i barów.

Nagrody:
– Make Me! 2011, nagroda od firmy Rosenthal
– Make Me! 2011, nagroda Elle Decoration
– Make Me! 2011, nagroda Messe Frankfurt – udział w targach Ambiente i Light&Building

 

źródło:
-materiały prasowe z Łódź Design Festival 2012
http://kabo-pydo.com/