quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Paweł Grobelny

pawel1Projektant i kurator wystaw designu, studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. Pracował przy Międzynarodowym Programie Designu i Sztuk Wizualnych w Przestrzeni Publicznej w Paryżu. W 2010 roku wraz z grupą międzynarodowych designerów pracował nad projektami wybranych przestrzeni publicznych Tallina z myślą o tym, by stały się one bardziej przyjazne dla mieszkańców. Zrealizował projekty przestrzeni publicznej w Brukseli, Grimbergen i Szanghaju (w ramach EXPO 2010).

Laureat licznych konkursów projektowych między innymi LVMH Louis Vuitton Moët Hennessy for Young Creators (2005/2006), Parckdesign (2008), Prodeco (2006) – Młody Projektant, Prodeco (2008), Machina Design Award (2009) oraz wyróżnienia honorowego w ramach konkursu The new subjectivity in design zorganizowanego przez Galerię Narodową Zachęta w Warszawie i British Council.

Jego prace były prezentowane między innymi w Kopenhadze, Paryżu, Nowym Jorku, Seuluoraz podczas Tygodnia Designu w Tokio. Kurator wystawy Un-Polished. Young design from Poland. Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz, przestrzeni publicznych, a także organizacją wystaw designu.

pawel2

Bookokmark to funkcjonalny stolik nocny stworzony z myślą o tych, którzy zwykli czytać przed zaśnięciem. Projekt oprócz walorów estetycznych ma i walor praktyczny – rezygnacja z nieporęcznych szuflad pomaga utrzymać księgozbiór w ładzie. Najciekawszym elementem pracy jest wcięcie wykonane w ściance stolika, które jest rodzajem poręcznej zakładki do książki. Mebel może także służyć jako stolik do kawy.

pawel3

Stolik SUR LE FIL został nominowany do nagrody głównej Rado Star Prize France, w ramach Paris Design Week 2013.

źródło:
http://www.sof.edu.pl/ludzie/23-pl/ludzie/nauczyciele-projektowanie/domestic-design-pl/29-pawel-grobelny