quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

This is minimal

thisisminimal1Grupa projektowa stworzona przez Łukasza Cendrowskiego i Jarosława Chańskiego.

Wyznacznikiem ich działań jest sztuka minimalistyczna. Wierzą, że w obrębie minimalizmu wciąż jest bardzo wiele do odkrycia. Nieustannie weryfikują dotychczas wypracowane rozwiązania, sprawdzają ich użyteczność, przekraczają ustalone granice by znaleźć własne środki ekspresji. Starają się wybrać najprostszy z możliwych sposobów wypowiedzi – tworzą obiekty w których wypowiadają się na temat formy, materii, koloru, przestrzeni, ich wzajemnych relacji i napięcia, które między nimi powstaje.

thisisminimal2Na formę większości  mebli This is minimal wpływ mają doświadczenia rzeźbiarskie Łukasza Cendrowskiego. Przenosi on i rozwija idee powstałe na gruncie rzeźby nadając im funkcję użytkową.

Za każdym z ich mebli stoi ręczna, precyzyjna praca, poparta doświadczeniem i znajomością materiałów oraz odwaga w eksperymentowaniu i kształtowaniu wyjątkowych form.

źródło:
http://thisisminimal.pl/