quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Plecy

Studio Beton wspólnie z Aze Design tworzy kolektyw projektowy „Plecy”, którego celem jest rozsiewanie polskiej myśli projektowej na całym świecie. Ich projekt – 3 Diabły, to zestaw 3 obiektów meblarskich: stół, krzesło i stołek. Każdy z elementów jest wykonany z pojedynczego, cieniutkiego (3 mm) arkusza blachy – wycięty i złożony poprzez zagięcie pod odpowiednim kątem. Stal pokryta jest intensywnie żółtym papierem ściernym.

plecy3Diabły są niebezpieczne i drapieżne. Ich kształty są konsekwencją rysunku opartego o precyzyjną, geometryczną siatkę, choć optycznie całkowicie wymykają się logice. Zwodzą i łamią prawa perspektywy.

Ich projekty prezentowane były na Łódź Design Festival w 2008,2009 i 2010 roku.

 

Źródło:
http://www.culture.pl/baza-design-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/beton