quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Szachy dla niewidomych

szachyProjekt Elżbiety Misztalewskiej ma ułatwić grę w szachy osobom niewidomym i niedowidzącym. Spłaszczone i ujednolicone na wzór warcabów figury (tzw. bierki) nie wywracają się, ponieważ „siedzą” we wgłębieniach drewnianej planszy.

Wyfrezowany w planszy do gry w szachy wzór kratownicy wyznacza granice pól, a oznaczenia, wygrawerowane Brajlem w aluminiowym płaskowniku (na obwodzie), umożliwiają nawigację. Dodatkowo bierki mają dwie różne faktury: białe-gładkie, czarne-chropowate.

Zaokrąglone od spodu bierki wykonano z żywicy epoksydowej i oznaczono graficznymi symbolami. W tym projekcie zdecydowanie forma podąża za funkcją.

Projekt zwyciężył w plebiscycie make me! na Łódź Design Festival 2009.

 

źródło:
http://zwierciadlo.pl/2013/lifestyle/design-lifestyle/gra-w-szachy-dla-niewidomych/2