quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Dot Studio

Pracownię projektową Dot Studio powstałą w 2009 roku prowadzi Grzegorz Cholewiak i Lena Hensel. Studio ma swoją siedzibę w Krakowie i w Berlinie.

Dot Studio jest multidyscyplinarną pracownią projektową skupiającą swoją uwagę na sztuce użytkowej, o profilu wzornictwo, komunikacja wizualna. Studio realizuje kompleksowe projekty form przemysłowych o wysokich wymaganiach funkcjonalnych i estetycznych. Dot Studio wykorzystuje swoje doświadczenie i wiedzę przy projektowaniu wzorniczym, znajdując balans pomiędzy ludzką potrzebą, otaczającą kulturą i dostępną technologią. Znajduje wartości, kreuje możliwość komunikacji pomiędzy partnerami- klientem i projektantem. Wzory Dot Studio były kilkukrotnie nagradzane w konkursach a także wystawiane na targach i wystawach w Europie.

dotstudio1

Kvadratt

Jest to mebel z tektury falistej o budowie modułowej. Powstał w myśl nagłej, zastanej przez użytkownika potrzeby, który dzięki jego modułowości, bryle sześcianu, jest w stanie skonstruować dokładnie to, czego w danym momencie potrzebuje. Kvadratt może pełnić funkcję siedzenia lub stolika.

 

Stolik UFO

dotstudio2Potrzeba stworzenia tak funkcjonalnego i uniwersalnego stolika zrodziła się w Krakowie, w Maltańskim Centrum Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom.
Użytkowano wówczas archaiczny, drewniany stolik, do którego regulacji potrzebowano aż dwóch osób ( ! ). Zwrócono się wówczas z prośbą i ogólnymi założeniami do studentów Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Idea określona została w pracowni Rozwoju Nowego Produktu pod kierunkiem dr. Marka Liskiewicza. Po zakończonym semestrze prace badawcze kontynuowano przeszło dwa lata. W tym czasie powstało kilka modeli funkcjonalnych, testowanych przez dzieci i ocenianych przez terapeutów Centrum.
Prezentowana forma została dopracowana w każdym szczególe przez SpaceLab, producent- Grzegorz Szajer, dołożył wszelkich starań by powstał produkt bezpieczny spełniający swoje założenia. Opiekę merytoryczną nad pracami badawczymi objęły panie terapeutki Anna Olasińska i Katarzyna Ślęczek.

 

źródło:
http://designitpoland.com/485/grzegorz-cholewiak.html
http://czarodziejskaprojekt.blogspot.com/2010/11/ufo-by-spacelab.html