quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Jan Lutyk

janlutyk1Skończył etnologię i antropologię kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Podjął również studia fotograficzne na śląskim uniwersytecie w Opavie i wzornictwo na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zawodowo zajmuje się fotografią, z pasji projektowaniem. SW swoich projektach prowadzi dialog między rożnymi, niekiedy zupełnie niepowiązanymi ze sobą dziedzinami, eksplorując własne zainteresowania i możliwości. Interdyscyplinarność ma według niego wpływ na postrzeganie rzeczywistości, w tym myślenie o projektowaniu. We wzornictwie za najważniejszy uważa proces – częściej zwraca uwagę na technologię, okoliczności, celowość powstania danego przedmiotu, przedkładając to nad wartości estetyczne. Za priorytet stawia świadome użycie materiału, którego właściwości są w stanie same podyktować formę, stać się inspiracją do wyglądu, celu i kształtu przedmiotu. Korzysta zarówno z nowych technologii, jak i korzeni użytkowania materiału.

Ribbon (2012)

janlutyk2Ribbon to innowacyjne podejście do tradycyjnego materiału ─ sklejki, polegające na gięciu jej w trzech kierunkach. Organiczna forma wynika z zachowania się materiału ─ warstwy forniru poddają się naturalnemu przebiegowi włókien drewna. Obiekt wygląda jakby był wykonany z pojedynczej „wstęgi” sklejki, jednak na potrzeby produkcji został podzielony. Dwa tłoczone moduły tworzą jedną nogę, zaś trzy identyczne nogi składają się na jeden stołek. Stołek został wyróżniony główną nagrodą w konkursie make me! podczas Łódź Design Festival 2012.

 

źródło:
materiały prasowe Łódź Design Festival
http://www.lutyk.pl/