quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Asia Piaścik

Absolwentka Design Studies na Universität der Künste Berlin (University of Fine Arts in Berlin, Germany) ze specjalizacją product design. Prowadzi warszawskie studio projektowe Dingflux. W swoich projektach koncentruje się na relacjach, jakie powstają między obiektem a jego użytkownikiem, w wyniku czego tworzy intrygujące i wyjątkowe obiekty.
Od 2006 roku jest członkiem kolektywu DissoNoiSex. Jej członkowie badają związki między dźwiękiem, interaktywnością i różnymi ludzkimi strategiami komunikacji. Projekt prowadzony jest we współpracy ze Stefanem Kersten i Miguelem Alvarez-Fernandez.
W 2009 roku wraz z Aną Aguilerą i Marlene Schaefermeyer stworzyła projekt Polygon, zwycięzcę pierwszej nagrody na festiwalu Przetwory 2009 w Warszawie.

Birds of Prey (2009)
asiapiascik1
Garderoba naścienna. Istnieje pewien szczególny gatunek ptaków drapieżnych, które polują tylko na kurtki, szale i czapki. Nie pozwólmy im zginąć z głodu. Pojedyncze elementy – ptaki, których szpony przemienione zostały w haczyki na ubrania mogą być dowolnie komponowane na ścianie, zależnie od jej wielkości i fantazji użytkownika. W ten sposób garderoba zmieni się w ekscytujące terytorium w twoim domu. Zaprezentowana na Łódź Design Festival 2009.

Nocna Zmiana (2006)
asiapiascik2
Projekt jest próbą rzucenia nowego światła na otaczające nas przedmioty codziennego użytku – ożywienia ich, lub raczej odsłonienia naszym oczom ich ukrytego życia.
Czy tapeta może być zmęczona? Baletnice będące graficznym elementem wzoru tapety “tańczą” cały dzień wzdłuż ściany, tak długo, jak długo pada na nie światło. Dopiero w ciemności przychodzi moment odpoczynku. W momencie gdy gasną światła, małe tancerki mogą usiąść na moment i dać odpocząć zmęczonym stopom. Zaprezentowana na Łódź Design Festival 2009.

Velornament
asiapiascik3Graficzny wzór na tapecie został skomponowany ze śladów bieżników rowerowych. Ten prosty, techniczny element, którego walory estetyczne pomijane są w codziennym użytkowaniu, staje się narzędziem dekoracyjnym.

 

Źródło:
materiały prasowe Łódź Design Festival
http://www.dingflux.com/