quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Edgar Bąk

edgarbak1Ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki warszawskiej ASP (dyplom w pracowni prof. Lecha Majewskiego 2006), asystent w pracowni prof. Zygmunta Januszewskiego.
twardowski_final_sleeve_03W latach 2008-2009 pracował jako dyrektor artystyczny FUTU DESIGN GUIDE i magazynu PURE, za który nagrodzono go złotą Chimerą 2009 w kategorii custom publishing. Jego prace wyróżniono m.in. w ukraińskim konkursie Anti AIDS (2007) i konkursie na plakat poznańskiego festiwalu Off Cinema (2007), jest także autorem projektu identyfikacji wizualnej krakowskiego Miesiąca Fotografii. Współpracował m.in. z wydawnictwem ha!art, Teatrem Nowym, Uniwersytetem Warszawskim i Fundacją Sztuk Wizualnych.
Wraz z Mateuszem Halawą prowadzi kolumnę Kroniki YouTube na portalu dwutygodnik.com

photomonth2010Style i podejście do projektowania graficznego Bąka są naznaczone prostotą, jednakże przemyślaną. Wydaje się on opierać swoje projekty na prostych, geometrycznych kształtach i konfiguracjach, często wspierając je typografią. Jasne kolory, duże czyste przestrzenie, monochromatyczna kolorystyka i charakterystyczne użycie typografii nadają regularności i są znakami towarowymi artysty.

Edgar Bąk jest autorem opracowania graficznego do książki Joanny Olech Kto Ty jesteś? zakwalifikowanej do wystawy must have podczas Łódź Design Festival 2013.

 

źródło:
http://www.edgarbak.info/
http://stgu.pl/edgar-bak/
http://www.culture.pl/web/english/resources-design-full-page/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/edgar-bak