Rysowaki Toys, Marta Stanisz

„Rysowaki” to seria drewnianych zabawek przeznaczona dla dzieci w wieku od 2 lat. Jest to połączenie małych pojazdów
i kredek. Każdy z elementów posiada otwór, w który można włożyć zwykłą kredkę, flamaster lub ołówek. W głębi zabawki znajduje się silikonowy oring, który zapobiega wypadaniu wkładu pod wpływem nacisku na papier. Umieszczenie kredek
w „Rysowaku” zwiększa powierzchnię chwytną, co ułatwia dziecku rysowanie. Projekt pomaga dzieciom rozwijać zdolności manualne, a dodatkowo pobudza kreatywność i wyobraźnię.

„Rysowaki” wpisują się w trend projektowania uniwersalnego. Zabawki są przeznaczone i dla dziewczynek, i dla chłopców, mogą służyć jako pomoc przy rehabilitacji lub jako stojak na ołówki. Mogą funkcjonować jako samodzielna zabawka lub jako pomoc w zwiększeniu powierzchni chwytnej przy rysowaniu. Innowacyjność zabawki wynika z niespotykanego na rynku połączenia drewnianych pojazdów i kredek. Uniwersalność produktu, przy jednocześnie niskich kosztach produkcji, sprawia, że „Rysowaki” są produktem o dużym potencjale rynkowym.

Marta Stanisz jest absolwentką Wydziału Form Przemysłowych i Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych
w Krakowie. Studiowała także Design na Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Odbyła staż w studiu projektowym CORTESI DESIGN. Od 2014 r. prowadzi własną pracownię projektową.

www.martastanisz.pl