Z owadów, Marlene Huissoud

Obserwacje natury doprowadziły Marlene Huissoud do odnalezienia materiałów, na których zawsze chciała pracować. Dzięki temu, że pochodzi z rodziny pszczelarzy i ma styczność z różnorodnymi owadami, postanowiła zacząć wykorzystywać i przetwarzać produkowane przez nie odpady. Projektantka w szczególności interesuje się pszczołami, które produkują propolis – naturalną biodegradowalną żywicę. Do swoich prac wykorzystuje też odrzucone po uzyskaniu dojrzałości kokony jedwabników.

Projekt jest platformą innowacji i równowagi. Autorka wykorzystuje wiele technik obróbki szkła do tworzenia rzeźb / obiektów z pszczelego propolisu. Dzięki uzyskaniu produktu, który nazwała „drewnianą skórą”, jest w stanie przygotować materiał do budowy różnorodnych obiektów z przeróżnych dziedzin: meblarstwa, mody czy dekoracji. W efekcie powstają produkty w 100% naturalne, o nowej jakości, wyglądzie i zapachu.

Marlene Huissoud urodziła się we Francji, mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest projektantką ekstremalną. Jako niezależny projektant współpracuje z wieloma firmami. W 2014 ukończyła MA Material Futures w Central Saint Martins w Szkole Sztuki i Designu w Londynie.

www.marlene-huissoud.com