dla dziennikarzy

Informacji na temat Łódź Design Festival udziela:
Aleksandra Kietla
Dyrektor Działu Promocji, Rzecznik Prasowa
a.kietla@lodzdesign.com
tel./fax.: +48 (42) 684 20 95
kom.: +48 693 860 022

Aby otrzymać akredytację na Łódź Design Festival 2015 prosimy o przesłanie na adres a.kietla@lodzdesign.com następujących danych:
– imię i nazwisko, adres emailowy i numer telefonu akredytującego się dziennikarza
– nazwa redakcji oraz adres korespondencyjny redakcji

Do maila z akredytacją prosimy o dołączenie skanów lub linków prowadzących do publikacji akredytującego się dziennikarza.
Liczba akredytacji na daną redakcję jest ograniczona.

Akredytacje będą do odebrania w Centrum Festiwalowym przy ul. Tymienieckiego 3
w godzinach 8.10: 17.00-21.00 oraz 19-28.10: 10.30-18.30.


Łódź Design Festival 2015 – Konsekwencje

Coraz szybciej zmieniający się świat to nieustanne źródło inspiracji i wyzwań dla projektantów. Konsekwencje zmian technologicznych, społecznych czy kulturowych znajdują swoje odzwierciedlenie w tworzonych codziennie obiektach. Na tegorocznej edycji Łódź Design Festival, która odbędzie się w dniach 8-18 października, będzie można obejrzeć projekty opowiadające o tym procesie. Więcej: http://2015.lodzdesign.com/program-lodz-design-festival-2015/

Materiały do pobrania:
–  
informacja o ŁDF 2015 (doc)
materiały graficzne ŁDF 2015 (zip)


make me! 2015

Konkurs i wystawa make me! jest jednym ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival, a jednocześnie jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów. Najważniejszym celem make me!, podczas każdej edycji Festiwalu, jest promocja twórców młodego pokolenia. Więcej: http://2015.lodzdesign.com/make-me-2015/

Materiały do pobrania: 
Opis konkursu (doc)
Finaliści make me! 2015 (zip)


Łódź Design Festival – informacje ogólne

Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie. Powstał w 2007 roku, przyjmując u swoich początków formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. Centralnym punktem festiwalu jest zawsze tematyczny Program Główny, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnienie oraz rozwinięcie stanowi otwarty i bogaty repertuar wydarzeń towarzyszących. Dzięki prowadzonemu od początku dialogowi z odbiorcami, festiwalowy program wzbogacał się o nowe elementy, aż osiągnął obecny kształt, na który poza wystawami składają się m.in.: make me! – konkurs dla początkujących projektantów; must have – projekt wyłaniający najlepsze polskie wdrożenia; wykłady i prezentacje będące źródłem wzajemnych inspiracji; Edukreacja – strefa edukacyjna dla dzieci.
ŁDF to obecnie najważniejsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne, architekturę, projektowanie usług, aż po modę. Skupia ludzi, którzy dzięki otwartości umysłu i zaangażowaniu podejmują różne wyzwania, mających odwagę projektować i zmieniać otoczenie na lepsze.
Festiwal odwiedziło w trakcie dotychczasowych edycji ponad 270 000 osób z całego świata.

Materiały do pobrania:
Prezentacja przekrojowa Łódź Design Festival (pdf)
linki do fotorelacji z poprzednich edycji
o organizatorze (doc)
Łódź Design Festival 2013 – raport (pdf)
– Łódź Design Festival 2014 – raport (pdf) 
Łódź Design Festival 2014 – prezentacja programowa (pdf)
Łódź Design Festival 2014 – notatka dla dziennikarzy 
Łódź Design Festival 2014 – plakat (pdf)