Rada Programowa ŁDF 2014

Agnieszka_Jacobson1Agnieszka Jacobson-Cielecka – konsultant merytoryczny Łódź Design Festival, niezależna kuratorka wystaw designu, Head of Design School of Form w Poznaniu, krytyk designu, dziennikarka, publicystka. Od czasu, gdy pisanie o designie w „Elle Decoration” – magazynie, który wprowadziła na polski rynek i prowadziła jako redaktor naczelna przez siedem lat (2000-2007) – zamieniła na tworzenie i organizowanie wystaw o designie, Agnieszka Jacobson-Cielecka stała się jednym z najważniejszych promotorów młodych twórców z Polski i świata. Od 2008 pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Łódź Design (www.lodzdesign.com) i kuratora wielu wydarzeń tego festiwalu (wystawy Play&Joke 2008, Design Tales 2009, Crumple Zone 2009).
Od 2011 jest dyrektorem programowym ds. Designu w School of Form w Poznaniu (www.sof.edu.pl), nowym projekcie edukacyjnym stworzonym we współpracy z Lidewij Edelkoort jako część Warsaw School of Social Sciences and Humanities. Pełni tam też funkcję Head of Domestic Design.
Najbardziej znane koncepty kuratorskie Agnieszki Jacobson Cieleckiej to Polska Folk, Materia Prima oraz Unpolished (razem z Pawłem Grobelnym) (www.unpolished.pl), prezentowane na wielu festiwalach i w muzeach designu w Europie.
Agnieszka Jacobson-Cielecka prowadzi szkolenia i wykłady na temat designu i aktualnych trendów, pisze dla polskich magazynów branżowych i life-stylowych, jest jurorką wielu konkursów. Poprzez swoje działania czyni design i jego funkcje bardziej zrozumiałymi i dostępnymi.
Ukończyła wydział malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka w Warszawie.

Jan Sukiennik (Kopiowanie)Jan Sukiennik – prowadzi pracownię 137kilo. Realizuje projekty wystaw, scenografii, wnętrz i architektury. Jest współautorem aranżacji Łódź Design Festival z 2011 roku oraz wystawy Warszawa w Budowie 5. Współnie z pracownią WWA realizuje projekt Służewskiego Domu Kultury, pierwszą nagrodę w konkursie z 2009 roku. W 2013 roku pracownia w zespole z Charlie Koolhaas wygrała 1. nagrodę w konkursie na projekt wystawy Muzeum Warszawskiej Pragi.

Rene Wawrzkiewicz foto Agata Banas (Kopiowanie)Rene Wawrzkiewicz – projektant, researcher i kurator dizajnu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współtwórca Mamastudio (2001-2008), jednego z pierwszych niezależnych studiów dizajnerskich w Polsce. Pomysłodawca i kurator Projektu Roku, programu i konkursu poświęconego całościowemu opisywaniu i wartościowaniu projektowania graficznego w Polsce. Organizator pierwszego w Polsce festiwalu projektowania graficznego Targi Wiedzy Graficznej. Współzałożyciel ogólnopolskiego stowarzyszenia grafików projektantów (STGU) oraz Pracowni Krytyki Dizajnu – think tanku zajmującego się kulturą dizajnu w Europie Środkowej. Nauczyciel i opiekun specjalności Communication Design w School of Form w Poznaniu.
www.rene.waw.pl

Tomek Rygalik photo-Zosia Zija Jacek Pioro (Kopiowanie)Tomek Rygalik urodził się w Łodzi w 1976. Przez dwa lata studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institite w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował jako konsultant z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, w tym z Kodakem Polarioidem, Mtv, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont, itd. W 2003 roku rozpoczął studia magisterskie na Royal College of Art. Po ich ukończeniu w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi zajęcia na ASP (Platforma PG13), a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2010 do 2012 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Comforty, wiodącej polskiej marki meblowej.
www.studiorygalik.com

Magda Kochanowska (Kopiowanie)Magda Kochanowska – wykładowca akademicki, autorka artykułów, redaktorka, kuratorka. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Teorii i Historii Designu na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się najnowszą historią wzornictwa oraz teorią i krytyką dizajnu. Od 2004 roku współpracuje z kwartalnikiem projektowym 2+3D. Pracuje także jako niezależny konsultant, pomaga firmom nawiązywać i rozwijać współpracę z projektantami. Należy do Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych należącego do międzynarodowej organizacji projektantów BEDA.

2764_581114528566986_484592295_n (Kopiowanie)Michał Piernikowski – Dyrektor Łódź Design Festival. Entuzjasta działań miejskich i projektowania. Inicjator i współorganizator wielu projektów związanych z przemysłami kreatywnymi, m.in.: Festiwalu Reklamy Ad Days, Konferencji Przemysły Kreatywne, Art_Inkubatora czy Fotofestiwalu. Współzałożyciel Łódź Art Center, członek zespołu realizującego w Łodzi działania popularyzujące szeroko rozumiany dizajn.

481068_583839324961173_13337241_nMałgorzata Żmijska – absolwentka Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego na kierunku: socjologia ze specjalizacjkomunikowanie i media. Od 2005 r. aktywnie działająca w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych. W latach 2005-2009 koordynator Międzynarodowego Festiwalu Fotografii oraz Festiwalu Designu. W 2008 roku na zlecenie Instytutu Adama Mickiewicza i Fundacji Edukacji Wizualnej realizowała międzynarodowy projekt „Photopoland” promujący polskich fotografów na świecie (m.in. Nicolas Grospierre, Kramarz&Łodzińska, Szymon Rogiński, Przemysław Pokrycki). Od 2008 roku pracownik etatowy Fabryki Sztuki w Łodzi, gdzie realizowała projekty o zasięgu lokalnym w obszarach animacji kultury, filmu, sztuki współczesnej, wzornictwa. Od 2010 r. Dyrektor Programowy Łódź Design Festival – Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi.