Znamy zwycięzcę konkursu make me! 2015

make-me-marlene-huissoud-from-insects-lodz-design-festival-2015-2 (Kopiowanie)Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody PARADYŻ AWARD w wysokości 20.000 zł, ufundowanej przez Mecenasa Głównego, firmę Ceramika Paradyż została Marlene Huissoud za projekt Z owadów.

Świeże podejście do procesu projektowego, gdzie ważny jest nie tylko finalny produkt, ale przede wszystkim sposób i materiały potrzebne do jego realizacji, a także zwrócenie uwagi na potrzeby drugiego człowieka w sposób interesujący dla oka i przede wszystkim funkcjonalny – za to jury przyznało główną nagrodę właśnie temu projektowi.

Nagrodą Interprint, którą wręczyła Kierownik do Spraw Sprzedaży Krajowej i Marketingu Sylwia Lasota został uhonorowany projekt Aleksandry Szewc Klasa pod gołym niebem. Nagrodą w konkursie jest wyjazd na warsztaty Furniture Days do głównej siedziby firmy Interprint (Arnsberg, Niemcy). Interprint Furniture Days to ekscytujący dialog pomiędzy renomowanymi przedstawicielami branży wnętrzarskiej. Podczas tego spotkania kreatywny zespół projektowy prezentuje najmodniejsze dekory i najgorętsze designerskie trendy na nadchodzące sezony. Celem organizatora jest zaprezentowanie partnerom z branży meblarskiej procesu powstawania trendów, w tym ich interpretacji oraz przekształcania w gotowe do wprowadzenia na rynek produkty.

Wojciech Gackowski – Prezes firmy Willson&Brown, będącej partnerem aranżacji festiwalu wręczył nagrodę Dominice Wysogląd za projekt Orange Lab w postaci umożliwienia realizacji prototypu projektu oraz odbycia miesięcznej praktyki w Dziale Design firmy.

Projekt Latarnia Kingi Chmielarz otrzymał wyróżnienie od firmy Dytron, którą wręczył Biznes Development Manager Piotr Kozłowski. Nagrodą jest oprogramowanie CATIA Dassault Systemes dla roli ‚Kreatywnego Projektanta’.

Swoje wyróżnienie przyznał również patron medialny festiwalu – Meble.pl S.A. za projekt DESTA – biurko i stół, tablet otrzymała autorka Anna Wójcik.

Wystawa pokonkursowa znajduje się na pierwszym piętrze budynku B na terenie Art_Inkubatora.